A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Claydee

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  126
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Greqi 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Claydee is a very famous singer of Pop & Dance music. Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollës së mesme, fillon studimet për Audio Engineering dhe e përfundon atë në vitin 2006. Në vitin 2008 fillon punë në një televizion muzikor, punë e cila i ndryshon dhe jetën përsa i përket karrierës muzikore. Gjatë viteve në vijim, eksperimentonte me muzikën duke kombinuar talentin me aftësitë muzikore...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Big Basta

Kastro Zizo

Flori Mumajesi

Ermal Meta

Stine

Stresi

Bes Kallaku

Alban Skenderaj

Seldi Qalliu

Noizy


Tags: Claydee, Claydee Lupa, Klejdi Lupa, Klajdi Lupa, Kleidi, Llupa

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018