lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Artists and songs of the year  2016   Artists and songs of the year  2015   Artists and songs of the year  2014   Artists and songs of the year  2013   Artists and songs of the year  2012   Artists and songs of the year  2011   Artists and songs of the year  2010   Artists and songs of the year  2009
Tekste SHQIP 2016 Award

Muzika ka evoluar dhe bashkë me të edhe shija e publikut. Nëse vite më parë duhej një këngë e bukur dhe me tekst të fuqishëm që të garonte në një festival, tani mjafton që kënga të jetë ritmike dhe me impakt të menjëhershëm me publikun. Megjithatë ka ende këngë të mirëfillta në tregun shqiptar, të cilat bëjnë akoma tendencë me tekstet e tyre të bukura. Portali "TeksteShqip.com" bën prej vitesh shkrimin dhe vlerësimin e teksteve, ndaj edhe këtë fundvit ka përzgjedhur 10 tekstet më të pëlqyera nga publiku. Teksti i këngës "Era" nga MC Kresha shpallet fitues, pasuar nga teksti "Kam Nevojë" i Alban Skënderajt e "Nëntori" i Arilena Arës.

Ky çmim shpërndahet për të katërtin vit radhazi dhe është hera e parë që një këngë e zhanrit hip-hop arrin që të futet në listë, madje të rrëmbejë edhe çmimin. Hiti "Era" erdhi në vitin 2016 si një remiks interesant, një përzierje mes baladës, rrymës alternative dhe hip-hopit, me një tekst mjaft të bukur, i cili është shkruar nga grupi i njohur Gjurmët vite më parë, dhe le të themi 'është plotësuar' në versionin e ri nga reperi MC Kresha.

Shikoni rezultatet e plota dhe fituesit e çmimit "Tekste Shqip" ndër vite...Jury: (in alphabetical order)

Year 2016:
Song Lyrics:


Loading...


Kalendari
28/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

This Week's Poll
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Vote