A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
D.U.D.A.

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  922
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: D.U.D.A. is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. D.u.d.A me emrin Burim Osmani kreu shkollën e mjeksisë, drejtimi i stomatologjisë në Gjilan. Pasioni i tij për muzikë lindi qysh herët, në moshën fëmijërore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99. Vitet 2001-02 ishin vite pushimi nga skena publike per Duden, pers shkak të problemeve të medha që i ka çdo njeri që merret me këtë profesion. Në lëminë e muzikës Hip-Hop, D.u.d.A formuai edhe grupin “DoubleG Army” qe sot përmban ...

>> Full biography >>


Double G Army

(Current leader)

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Hip Hopit Ja Shtim Flaken (2016)

I Pavdekshum (2011)

Mallkimi (2007)

Shqipe Me Dy Kry (2006)

Loja Pam Pam (2003)


» Add A Song »

Babi Do Te Kthehet
Nano
Jeta Jem
That Fire
Skuadra Jone
Smoke Them
Killa
Tipa T'ron
Gangland City
Aty Ku jon 2g


Related Artists:

Action Bronson

BimBimma

Lyrical Son

Skivi

Cozman

Getoar Selimi

Genc Prelvukaj (Gentz)

Unikkatil

Ledri Vula

2Ton


Tags: D.U.D.A., Duda, D.U.D.A, Double G Army

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018