A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dafina Buzhala

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  31
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 19
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Dafina Buzhala is a popular singer of Pop music. Këngëtarja e re Dafina Buzhala, se ka ndërmend ta harrojë vendin e të parëve të saj. Edhe pse është lindur dhe rritur në shtetin e Zvicrës, këngëtarja i këndon Kosovës, duke thënë se atë nuk e ndërron më asgjë. Zhanri i muzikës është moderne i gërshetuar me elemente të muzikës popullore shqiptare. Më datë 16 Maj 2015, Dafina Buzhala publikon videoklipin "E Dua Kosoven". Muzika e këngës u punua nga Rajmond Prenaj, teksti u shkrua nga Milaim Isl...

>> Full biography >>


Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Laura Radi

Diana Shillova

Juvi

Xhesika Polo

Linda Sadiku

Arsinda

Adrijana

Edea Demaliaj

Fiorela Sahiti

Rinna


Tags: Dafina Buzhala

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018