A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dafina Dauti

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  91
  • Origin:
  • Skënderaj 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Dafina Dauti is a popular singer of Pop music. Dafina Dauti ka lindur në Skënderaj. Është ndër këngëtaret më të njohur të estradës shqiptare. Ka disa vite që është në skenë. Ka mbaruar Fakultetin për "Edukatë Fizike" në Universitetin e Prishtinës. Ka një vajzë që quhet Elizabeta dhe aktualisht jetonë dhe vepron në Prishtinë. Ka të edituar në treg disa videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Në Gusht 2006, Dafina Dauti merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Shko Te Ajo". Në M...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mjellma Berisha

Monika Salihu

Bulza

Gentiana Podrimaj

Jehona Sopi

Adelina Thaqi

Mimoza Shkodra

Bubulina Krasniqi

Nora Muqaj

Aurora Susuri


Tags: Dafina Dauti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018