A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dafina Dauti

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  90
  • Origin:
  • Skënderaj 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Dafina Dauti is a popular singer of Pop music. Dafina Dauti ka lindur në Skënderaj. Është ndër këngëtaret më të njohur të estradës shqiptare. Ka disa vite që është në skenë. Ka mbaruar Fakultetin për "Edukatë Fizike" në Universitetin e Prishtinës. Ka një vajzë që quhet Elizabeta dhe aktualisht jetonë dhe vepron në Prishtinë. Ka të edituar në treg disa videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Në Gusht 2006, Dafina Dauti merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Shko Te Ajo". Në M...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mjellma Berisha

Bulza

Monika Salihu

Nora Muqaj

Bubulina Krasniqi

Adelina Thaqi

Teuta Kurti

Gentiana Podrimaj

Aurora Susuri

Fjolla Morina


Tags: Dafina Dauti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018