A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentori

1 Shekull komb,
1oo Vjet shtet
Sot po feston Shqiperia,
Erdhi dita e shenjte,Pavaresia.

Shqiponja dy krenare
Lehte vallezon,
Dhe Kosova
Sot feston

Ane e mbane,"Shqipetaret"
Kudo qe jane,
Flamurin "Kuq e Zi"
Ne zemer e mbajne.

- poem written by Dafina Hajrizi


- Submitted by Dafina Hajrizi -

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  355  • More From Dafina Hajrizi:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018