Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Daim Lala

Tags: Daim Lala, Damil Lala

  Age: 30   Zodiac sign: Shigjetari  
Daim Lala is a popular singer in traditional music. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku.Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gjak...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  108

Boll Ma (2017)

.png" content="3.7" width="160" height="31">

Çika Çika (2016)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Këngë Dasmash (2015)

.png" content="5" width="160" height="31">

Hajde Loçke (2014)

.png" content="5" width="160" height="31">

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

.png" content="5" width="160" height="31">

One Milion (2012)

.png" content="5" width="160" height="31">

Jam Sheik (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">

Llokum Me Arra

.png" content="4" width="160" height="31">

Një Kujtim Zemrën Ma Kalli

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


T'kam Rrejt
Jam Merzit
Xhelozoj
Falje S'ka
Fundi Im
Çika Çika
Boll Ma
Ani Ani
Te Dua Shpirti Im
Dridhe Belin

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017