A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daim Lala

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  140
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Daim Lala is a popular singer of Ethno & Tallava music. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gja...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Buqe Rama (Buqja)

(His wife)

Soni Lala

(His son)

Add Official

Social Accounts

Lotin E Mshefa (2018)

Boll Ma (2017)

Çika Çika (2016)

Këngë Dasmash (2015)

Hajde Loçke (2014)

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

One Milion (2012)

Jam Sheik (2011)

Një Kujtim Zemrën Ma Kalli

Llokum Me Arra


» Add A Song »

Veç Në Fotografi
Dashnin Na Ndan
T'kam Rrejt
Gel Gel
Shpesh Po Flas Me Veten
Fundi Im
A T'ka Marre Malli
Dridhe Belin
O Lale Lale
Xhelozoj


Related Artists:

Lind Prizreni

B52

Monny

Driton Sopa

Merytoni

ZeeroMan

Rascom

Dardan Aliu

Bujaa

Valon Rama


Tags: Daim Lala, Damil Lala

Daim Lala in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018