A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dava Gjergji

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  189
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Dava Gjergji is a popular singer of Rhapsodic Traditional, Northern Albania Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Një formë të veçantë dhe shumë origjinale të këndimit epiko-heroik parqet edhe kënga e këngëtares së mirënjohur shqiptare, Dava Gjergji. Kjo këngëtare e veriut të Shqipërisë ka kultivuar një përmbajtje të tipike të këndimit heroik, burrëror, karakteristikë e rapsodive të pasura të veriut të Shqipërisë etnike, që shtrihet nga Mirëdita, në Malësinë e Madhe, në Krajë e Shestan, në Plavë e Guci dhe që arrin në viset më të thella veriore të Kosovës. P...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Ani Moj Kosovë (2017)

Dasma (2009)

Fjala E Pare Eshte Pavarsia

Djemtë Na I Ktheni

S'jam Fajtore Se Jam Shqiptar

Jan Me Mu Djemt E Kosoves


» Add A Song »

Kush D'vet, Nuk Tret
O Ramush Na Ke Me Veti
Po S'me Prite
Fjala E Pare Eshte Pavaresia
Kengen Borxh Moj Puke Ta Kena
Autoktona Shqiptaria
Kam Ne Dore Nje Lule Bjeshke
Kenge Per Kurbetin
Qofshin Fale Kenget E Mia
Nene Terezes


Translations (1)


Related Artists:

Rita Kastrati

Valbona Gjezo

Valbona Halili

Emmy

Enxhi Nini

Sheila Haxhiraj

Erisa Ahmetaj

Elsida Sinaj (Eli)

Adelajda Xhamani

Inna (Ina Kollçaku)


Tags: Dava Gjergji

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018