A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dava Gjergji

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  176
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Dava Gjergji is a popular singer of Rhapsodic Traditional, Northern Albania Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Një formë të veçantë dhe shumë origjinale të këndimit epiko-heroik parqet edhe kënga e këngëtares së mirënjohur shqiptare, Dava Gjergji. Kjo këngëtare e veriut të Shqipërisë ka kultivuar një përmbajtje të tipike të këndimit heroik, burrëror, karakteristikë e rapsodive të pasura të veriut të Shqipërisë etnike, që shtrihet nga Mirëdita, në Malësinë e Madhe, në Krajë e Shestan, në Plavë e Guci dhe që arrin në viset më të thella veriore të Kosovës. P...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Ani Moj Kosovë (2017)

Dasma (2009)

Djemtë Na I Ktheni

S'jam Fajtore Se Jam Shqiptar

Jan Me Mu Djemt E Kosoves

Fjala E Pare Eshte Pavarsia


» Add A Song »

Kush D'vet, Nuk Tret
O Ramush Na Ke Me Veti
Kengen Borxh Moj Puke Ta Kena
Prin Flamri N'shqiptari
Po S'me Prite
Qofshin Fale Kenget E Mia
Kenge Per Kurbetin
Cka I Tha
N'shkup Kem Le E N'shkup Do T'vdesim
Autoktona Shqiptaria


Translations (1)


Related Artists:

Habibe Ostreni (Bibe)

Greta Zani

Kleopatra Skarço

Majlinda Dada

Enrika Derza

Kozeta Shabani

Rilinda Velaj

Paro

Greta Berati

Emmy


Tags: Dava Gjergji

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018