A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
David Bowie

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
(1947-2016)  
  • Origin:
  • Brixton 
BIOGRAFIA: David Bowie is a very famous international artist of Pop music. David Robert Jones, i njohur në mënyrë profesionale si David Bowie, ishte një këngëtar, kompozitor dhe aktor anglez. Ai ishte një figurë udhëheqëse në muzikën pop për më shumë se 5 dekada, i vlerësuar nga kritikët dhe muzikantë të tjerë për punën e tij inovative. Karriera e tij u shënua nga reinvention dhe prezantimi vizual, muzika e tij ndikoi dukshëm në muzikën pop. Gjatë jetës së tij, u shiten rreth 140 milionë albume në mbarë botën, dhe kjo e...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts
Related Artists:

Passenger

Ed Sheeran

Sting

James Arthur

Alex Clare

Nick Jonas

Faydee

Shawn Mendes

Justin Bieber

Mustafa Sandal


Tags: David Bowie

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018