A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Demir Krasniqi

Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Tygjec (Dardani) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 68
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Demir Krasniqi is a popular singer and writer. Shkollën fillore e kreu në fshatin e lindjes, ndërsa shkollimin e mesëm-drejtimin muzikor e keru në Prishtinë. Bazat e para nga kultura muzikore i mori nga mësuesi Rexhep Bunjaku, që kur ishte nxënës i shkollës fillore. Në klasën e gjashtë ai zuri vendin e parë në manifestimin rajonal “Mikrofoni është i Juaji”. Punoi si mësimdhënës i kulturës muzikore në shumë shkolla të Kosovës, profesion të cilin edhe tash e ushtron. Këngës dhe folkorit deri më...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Gërmia (1980)

Në Kerçovë Na Ra Një Gjamcë (1977)

Dasma E Flamurit


» Add A Song »

  • Poems:


Related Artists:

Muaad

Kosovar Alija

Ajet Sinani

Blend

Fatmir Miroci

Jashar Hoxha

Shkelqim Kosova

Met Sadiku

Leka

Fugaa


Tags: Demir Krasniqi, Demiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018