A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Denata Toçe

Choose star rating

Rating:  3.6 / Votes cast:  19
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Denata Toçe is a singer of Pop music. Denata Toce ka filluar te merret me muzike qe ne moshen 6 vjec. Pa 4 vite piano, kryen 1 vit ne shkollen e baletit ne Tirane. Me pas vazhdon per 8 vjet Liceun Artistik "Jordan Misja" per flaut. Gjate viteve te shkolles se mesme ka zhvilluar nje koncert per flaut dhe orkester, ka debutuar dy here si kengetare ne festivalin e Radio Televizioniit Shqiptar nga ku njerin prej heret eshte vleresuar me cmimin e trete tek te rinjte. Edhe pse me nje deshi...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Deniz

Vjollca Jakupi

Ana Ndoj

Sonila Ahmataj

Alberita Preni

Brikena Kastrati

Dana Jo

Rigersa Zefi

Asya Gashi

Albunneta


Tags: Denata Toçe, Denada, Denada Toçe

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018