A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Devis Xherahu

Tags: Devis Xherahu

Origin: Korçë      Age: 44   Zodiac sign: Virgjeresha  
Devis Xherahu is a popular singer and songwriter of Pop music. Djaloshi korçar e kishte prekur skenën qysh si fëmijë në skenat e shkollës dhe festivalet e fëmijëve në qytetin e Korçës. Asnjëherë nuk i kanë munguar duartrokitjet në paraqitjet e tij. Shquhet për zërin dhe këndimin e këndshëm të seranatave, njëkosisht dhe këngëve angleze. Të bësh karrier në vend të huaj është vështirësi e madhe. Por puna dhe dashuria për këngën e kanë sjell deri në kulmin e suksesit edhe këngëtarin Devis Xherahu. Djaloshi korça...

>> Full biography >>


  • Find Devis Xherahu on social networks:
Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  26

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018