A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Devis Xherahu

Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Korçë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Devis Xherahu is a popular singer and songwriter of Pop music. Djaloshi korçar e kishte prekur skenën qysh si fëmijë në skenat e shkollës dhe festivalet e fëmijëve në qytetin e Korçës. Asnjëherë nuk i kanë munguar duartrokitjet në paraqitjet e tij. Shquhet për zërin dhe këndimin e këndshëm të seranatave, njëkosisht dhe këngëve angleze. Të bësh karrier në vend të huaj është vështirësi e madhe. Por puna dhe dashuria për këngën e kanë sjell deri në kulmin e suksesit edhe këngëtarin Devis Xherahu. Djaloshi korça...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Evans Rama

Gjergj Hila

Alfred Meço

Dritan Jashari

Altin Basho

Përparim Brati

Artan Kola

Andi Shkoza

Hazir Qelaj

Selami Kolonja


Tags: Devis Xherahu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018