A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Devis Xherahu - Serenat’ Malli


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  21

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

30/11/2013

2013-11-30T10:02:23

Music & Lyrics:

Devis Xherahu

Arrangement:

Gent Myftaraj

Participating in

Kënga Magjike 2013


Larg syve te zemrës ti jeton
Një dhimbje, një mall më torturon
Ujëvara lotësh ushtojnë
Përmes ëndrrash malli pushojnë.

S’jemi larg, por as pranë
Puthjet tona ku janë
Për ty dhe mua
Zot I madh në ndihmo
Që ne mos vuajmë.

Gjithë yjet e natës do t’i mbledh
Si kurorë mbi kokë do t’i hedh
Mallin tim ta ndriçojnë
Errësira të mos na mbulojë.

S’jemi larg, por as pranë
Puthjet tona ku janë
Për ty dhe mua zemrat tona shero
qe me tmos vuajm

Zot I madh në ndihmo
Që ne mos vuajmë.


Lyrics submited by  Annonim
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018