A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Rregullat E Dashuris

une dashuroj dhe nuk lendoj
une kujtoj dhe nuk harroj
une duroj dhe shpresoj
une vuaj por kurr nuk tradhtoj

dashuria te djeg pa pas zjarr
ajo te vret por nuk sheh varr
ajo te mbyt pa oqean
ajo te plak pa qen i burgosur
ajo te tret pa qen i varrosur
ne fillim te jep pak shprese
pastaj te mbyt me te vertete

- poem written by Diell Rushiti


- Submitted by erdoniti -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018