A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kur Do Te Ndalen Lotet

Ne oborr, ne dege te manit,
nje bilbil ia ka nisur vajit.
Fort te lutem o shpend i rralle
-perse ti vajit ia ke marre?
Eh! Djale i vogel na qenke trim,
zemra me ka rene ne pikellim,
se te rinjte e fshatit tim,
arratisen ne rruge pa kthim.
Ne jete kam pasur deshire,
te kendoj te jem i lire,
duke fluturuar lis me lis,
i gezohesha ardhmerise.
Vite te tera po pres me kot,
ne vajtime i mbytur ne lot,
ikin larg per kafshate gole;
-kujt ia lene prinder e troje?
E kam veshtire por shpresoj,
se, pas vajtimit do te gezoj.
Trojet tona do te gjallerojne,
dhe syte, nuk do te lotojne.

- poem written by Diell Rushiti


- Submitted by erdoniti -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018