A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Prap Do Te Dua

Kur vite të kesh hedhur pas
Krejt të më kesh harruar
Kur të zgjohesh në mëngjes
Nëpër të tjera duar
Në heshtje dhembjen do gëlltas
E prap do të të dua.

Dhe kur të mbetesh filikat
Braktisur pabesishtë
Vetëm një klithmë të vi pas
Plagën e hapur do ta fsheh
Thellë gjoksit të helmuar
Dhe buzën do të vë në gaz
E pra do të të dua.

- poem written by Diell Rushiti


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018