A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Diellza Kolgeci

Tags: Diellza Kolgeci, Djellza Kolgeci

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 39   Zodiac sign: Ujori  
Diellza Kolgeci is a popular singer of Pop music. Eshte nje nga ikonat e bukurise kosovare. Nje vajze e re, qe me ambicien e pashoq, ka zgjedhur qe ti beje te gjitha, aq sa edhe per vete ate eshte e veshtire qe te numeroje fushat ku ka eksperimentuar deri me tash. Diellza Kolgeci eshte teper e njohur ne Kosove, ndersa ketu tek ne ka bere me teper buje me klipin e saj te pare muzikor te quajtur "Si Kleopatra", me pjesemarrjen ne klipin e Ciljetes, si dhe ne shfaqjen per here te pare me nje pje...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  132

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018