A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Djemte E Detit

Tags: Djemte E Detit, Djemt E Detit

Djemte E Detit is a popular music group/band in rock music. Djemtë e Detit ishte një grup rroku, i krijuar në vitin 1989 që mbase është ndër të rrallët që vjen nga jashtë Tiranës dhe që ka patur sukses. I krijuar në Lezhë, muzika e tyre e hershme kishte ndikime të qarta nga hard-rroku dhe metali, që ishte shumë aktual në mesin e viteve '80 në të gjithë botën. Hiti i tyre më i madh mund të konsiderohet kënga "Mos qaj", një baladë e cila pa dyshim që mund të hyjë në antologjinë e rrokut shqiptar, nëse bëhet...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  32

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018