A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
DMC aka Babloki

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  200
  • Origin:
  • Tropojë 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: DMC aka Babloki is a popular singer of Hip-Hop music. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994.Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "KA...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

T.B.A.

(Current label)

Banda Butuesi

(Current label)

Add Official

Social Accounts

Jehona E Shqipes (2009)

Mixtape: Sna Del Afati (2008)


» Add A Song »

Jehona E Shqipes
Veçantia
Perkedhelje Pozitive
Langareca
Pa Fjale


Related Artists:

Loko

Krimineli

G Bani

AK

Rudi

Mali G

Rameka

Albboy

Eleminimi

Eagleye (Kiameti)


Tags: Dmc Aka Babloki, Dmc, D.M.C, D.M.C., Babloki

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018