A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Doza
  • Origin:
  • Tirane 
  • Age:
  • 26
  • Birthday:
  • 1 September 1991
  • Zodiac sign:
  • ♍ Virgjeresha
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  100
Music genres: Hip-Hop

Doza is a popular singer. Doza Mc (Droge-Obsesion-Zinxhir-Anarki). Emri i vertet eshte Mario Dino. Filloi te regjistroje muzike qe nga 17/9/2005. Eshte pjesetar i grupit B.A.V Records & Da New Chain.

Më datë 7 Gusht 2010, Kurorat Fiks publikon videoklipin "Stile Me Kile", në bashkëpunim me Doza Mc.

Më datë 10 Janar 2012, Doza publikon videoklipin "Ruleta".

Në vitin 2012, Doza publikon albumin "Xham Fare".

Më datë 4 Korrik 2014, Doza publikon videoklipin "Qesh Pak! Pse Kaq Serioz?".

Më datë 18 Gusht 2013, Doza publikon kengen e tij me te degjuar "Mami & Babi".

Më datë 10 Tetor 2015, Doza publikon videoklipin "Arratisje Nga Cmendia", në bashkëpunim me Sid Tarifa.

Në vitin 2016, Doza publikon albumin "Ndërhyrje Në Matricë".

Më datë 31 Gusht 2017, Doza publikon videoklipin "#Kamikazi".

Më datë 19 Dhjetor 2017, Doza publikon videoklipin "Dua Të Dehem".

Më datë 25 Korrik 2018, Mc Stobs publikon videoklipin "Legend", në bashkëpunim me Doza. Muzika e këngës u punua nga vetë Mc Stobs, teksti u shkrua nga Doza, Mc Stobs, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mc Stobs. Videoklipi u prodhua nga EGO Films.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Da New Chain

(Current member)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018