A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dr. Flori

Tags: Dr. Flori, Dr.Flori, Dr Flori, West Side Family, Florian Kondi

(1979-2014)  

Dr. Flori is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Emri i vertetë ishte Florian Kondi i njohur si doktor Flori i grupit WestSide Family. Dr. Flori ishte një ndër tre anëtarët e rep grupit shqiptar të njohur me emrin West Side Family. Rolandi, Miri dhe Flori, dikur shokë në një klase, dikur anëtarë të një prej grupeve më të njohura muzikore të Shqipërisë. Pas suksesit të madh me këngën hit ‘Mesazh’, shikohen në skenën e festivalit të “Këngëve të stinës”, por tashmë jo për të kënduar, por për të pr...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  81

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018