lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Majk, Dr.Mic, Dr. Mic, Dr Mic, Kastriot Rexha
  • Social Networks:
  • Official Twitter
  • Official Instagram


Choose star rating
  Rating:  4.9 / Votes cast:  658


Majk

Origin: Prishtine  
Residence:  
Age: 26
Birthday: 27 November 1990
Zodiac sign: Shigjetari
Music genres: Hip-Hop
More genres: R&B

Majk is a very famous singer. Reperi Kastriot Rexha i njohur si Majk, kreu shkollen fillore ne sh.f."Ismail Qemaili" kurse ate te mesmen ne "Gjin Gazull".
Enderra e tij te cilen e ka realizuar tash me eshte te qenurit nje reper famshem kosovar,e njohin e adhurojn dhe e degjojne pothuajse te gjithe.
Ne vitin 2005 formoi grupin TDS i cili tani eshte i perber nga Kastrioti(Majku) dhe Onati me te cilet ka arritur ne suksese mjaft te mëdha sidomos viteve te fundit me bashkpunimin me Skillz me kengen e titulluar "Si Manekene".
Gjithashtu Majki ka arritur ne majen e shum toplistave me kengen n`bashkumin me MC Kreshen.Ai se fundi bashkpunoi me Lil Samee MC Kreshen gentz lav'da kastor zizo dhe dj flow kjo kenge titullohet M.F Dhe Lyrical Warfare me Mc Kreshen.Majki tani eshte ne labelin me te madh ne trevat shqiptare BabaStars .Suksesi i tij tani eshte akoma me i madh dhe dita-dites po shtohet. Bashkepunimi me liderin e BabaStars Getin me kengen "Sjena Mo" shkaktoji buje te madhe dhe eshte e pelqyer shume nga publiku sa eshte kenga me shume e klikuar ne youtube edhe pse u lansua ne fund te sezonit veror 2015 megjithate kjo kenge qe edhe femijet e dine tekstin ka arritur ne kanalin youtube mbi 37.760.780 milione klikime. Me kengen solo Dashni qe erdhi me ndryshe me bute ai u pelqye shume nga publiku gjithashtu me kete kenge Majki shkaktoji buje te madhe edhe kjo kenge ka arritur ne youtube mbi 30 milione klikime ne kanalin youtube te gjitha klikimet.jane te verteta pasi kudo eshte degjuar kjo kenge. Vitin 2016 Majki erdhi me bashkepunimin e 2 me Getin me kengen "Ajo", qe u pelqye aq shume nga publiku sa ka arritur ne 34 milione klikime . Kënga e tij e fundit " Kcen " ka bere qe te marr shumë zemra te njerzve me zerin e tij qe tashme eshte bere nje mega hit dhe eshte mirepritur nga publiku shum mir.
Kenga e fundit e MAJKiT FUND eshte pritur jashtezakonishtt mire nga publiku dhe per 2dite ka arritur 1milion klikime ne kanalin zyrtar youtube dhe per 5dite ka arritur 2milionn kjo kenge eshte pelqyer pafund dhe vazhdon te pelqehet e te degjohet shume jo vetem nga fansat e shumte Majki ka por edhe nga i gjith publiku pasi te gjithe jane fiksuar shume mbas kenges. Tani kjo kenge ka arritur 7 milione klikime dhe vazhdon te klikohet shume.

» Edit Bio »

Submissions by:  visi123    triinnggaa    AgNnNesssA    Olban    fatbardha2131  Loading...


Kalendari
23/02/2017

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

Vote