A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dreams

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  12
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Dreams is a popular group/singers of Pop music. Grupi "The Dreams" e ka fillim e tij ne vitin 1998. Ky grup perbehej nga 3 djem Florian Mumajesi, Eriost Ballushi dhe Erson Shabani (Soni), qe te 3 nga qyteti i Tiranës. Prezantimi tyre i parë ka qenë ne një Festival për moshat 17-25 vjeç ne qytetin e Durresit, ku vajza e djem nga qytete të ndryshme te Shqipërisë, provonin talentet e tyre. Aty ishte debutimi i tyre, ku dhe u nderuan me çmimin e pare me këngën e tyre "Endrra". Në vitin 1999, Th...

>> Full biography >>


Ermal Mamaqi

(Former member)

Flori Mumajesi

(Former member)

Eriosti

(Former member)

Erson Shabani

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Spirit Voice

Natyral

Alar Band

Plisat

Marigona

Alternative

Revolt Klan

Gurra E Picarit

Djemte E Detit

Djemte E Vlores


Tags: Dreams, The Dreams, Grupi The Dreams

Add an e-Card




lyrics.al © 2007 - 2018