A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dritero Agolli

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  431
(1931-2017)  
  • Origin:
  • Devoll 
BIOGRAFIA: Dritero Agolli is a very famous writer and songwriter. Shkrimtar, publicist, veprimtar shoqeror, anetar i Akademise se Shkencave te Shqiperise. Lindi ne Menkulas te Devollit. Mesimet e para i mori ne vendlindje, te mesmen ne shkollen “Asim Zeneli” (Gjirokaster), ku beri dhe sprovat e para letrare. Ne vitet 1952 – 1957 ndoqi studimet e larta ne Fakultetin e Letersise te Universitetit te Leningradit. Ne vitet 1957 – 1972 punon si redaktor e gazetar ne te perditshmen “Zeri i popullit” (shih). Ne vitet...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts



Related Artists:

Migjeni

Fan Noli

Andon Z. Çajupi

Asdreni

Ndre Mjeda

Petro Marko

Mitrush Kuteli

Faik Konica

Ali Asllani

Agim Doçi


Tags: Dritero Agolli

Dritero Agolli in e-Cards:

Add an e-Card




lyrics.al © 2007 - 2018