A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dritjon Selmani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Pukë 
BIOGRAFIA: Dritjon Selmani is a popular singer and songwriter of Dance music. Dritjon Selmani,is a Composer, Dj & Singer. His passion for music has started since he was in a young age, when he took part in a cultural center of the children in his birthplace Pukë, Albania ,in the age of 6. When he was 13 years old he started composing his first songs. In the age pf 16 he was the forst music producer from albania, who experimented the Dubstep music and brang it like something new in his place. His first professional present...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Dj Vicky

Dj Iljano

Andy Dj

Desti Musta

John Van Ride

Dj Sardi

Vin Veli

Deniss Mitcelli

Dj Aldo

Rinor Kastrati


Tags: Dritjon Selmani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018