A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Driton Sopa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Suharekë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Driton Sopa is a popular singer and songwriter. Shkollen fillore dhe te mesmen i mbaroi ne Suhareke ndersa studimet i vazhdoi ne Prishtine per Juridik. Qe nga mosha 10 vjeqare, u mor me volleyball ku pati shume sukses dhe gezon shume çmime. Pastaj filloi te merrej me muzike, ku beri disa kenge te veta si dhe per shume artist te tjere. Paralel me muziken filloi edhe si moderatore per disa vite radhazi. Vitet e fundit njihet shume per menagjimin online te shume artisteve dhe politikaneve shqipta...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Astrit Bejta

Dardan Aliu

Faruk Visoka

Armend Miftari

Pleurat Lajçi

Hysen Smajli

Dj Flow

Acidi

Armend Shabani

Valon Rama


Tags: Driton Sopa, Driton Sopaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018