Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Duli

Tags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku

Origin: Cërvicë (Kerçove)   
Duli is a very famous singer in traditional music. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic. Rrjedh nga një familje muzikantesh popullore, babai i tij që shumë i ri u nda nga jeta, po ashtu ishte një muzikante i rralle me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë këngëtare e ka...

>> Full biography >>


  • Find Duli on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  175

Më Mungon (2014)

.png" content="2.1" width="160" height="31">

Vetem Per Ju (2014)

.png" content="5" width="160" height="31">

Je Perfekte (2013)

.png" content="5" width="160" height="31">

Oj Cem Conte Dreqi Te Bi Udhes (2013)

.png" content="5" width="160" height="31">

Vendi Jone I Vjeter (2012)

.png" content="5" width="160" height="31">

Fjalet E Zemres (2011)

.png" content="4.3" width="160" height="31">

Ah Dashuria (2010)

.png" content="4.1" width="160" height="31">

Malli Per Atdheun (2009)

.png" content="1" width="160" height="31">

Nje Lot Per Ty (2008)

.png" content="1" width="160" height="31">

Meso Si Dashurohet (2007)

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


Ata Sy
Hajde Xhanem
Shkojna Bojna
Dashnija E Vjeter
Më Mungon
A Ndihesh Fajtore
Dy Here Dashurohem
Fiksim
1 Sen
Shkoj Vera

Translations (11)

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017