A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  204
  • Origin:
  • Cërvicë (Kerçove) 
BIOGRAFIA: Duli is a very famous singer of Modern Traditional & Tallava music. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic, Duli rrjedh nga një familje muzikantesh popullore. Babai i tij eshte ndare nga jeta që ne moshe te re dhe ishte gjithashtu muzikant i rralle e me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij, Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë kë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Se Bashku Me Ju (2014)

Më Mungon (2014)

Vetem Per Ju (2014)

Oj Cem Conte Dreqi Te Bi Udhes (2013)

Per Disponimin Tuaj (2013)

Je Perfekte (2013)

Vendi Jone I Vjeter (2012)

Fjalet E Zemres (2011)

Ah Dashuria (2010)

Malli Per Atdheun (2009)


» Add A Song »

Dashnija E Vjeter
Ata Sy
Hajde Xhanem
Më Mungon
Shkojna Bojna
Zemer
1 Sen
Genjeshtare
Fiksim
Shkoj Vera


Translations (11)


Related Artists:

Florian Beqiri

Adrian Gaxha

Adem Ramadani

Shpat Kasapi

Gazmend Rama (Gazi)

Eduart Jubani

Olen Cesari

Dr. Flori

Luan Zhegu

Mentor Xhemali


Tags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku

Duli in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018