A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Duli
  • Origin:
  • Cërvicë (Kerçove) 
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  200

Duli is a very famous singer. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic, Duli rrjedh nga një familje muzikantesh popullore. Babai i tij eshte ndare nga jeta që ne moshe te re dhe ishte gjithashtu muzikant i rralle e me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij, Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë këngëtare e kanë. Sot është një yll muzikor dhe shumë i kërkuar neper manifestime dhe dasma si në Evrope ashtu edhe në Amerikë, kurse verës është në gëzimet e dasmave në vendlindje. Rreth këtij personi është shumë për të treguar, për fshatin e vete është duke dhen një kontribut të veçant që do vite organizon një manifestim dhe te ardhurat e manifestimit i dërgon për ndihme invalidëve të fshatit.

Në vitin 2001, Duli publikon albumin "Dixhu Kallu".

Në vitin 2002, Duli publikon albumin "Tre Vite Pa Ty".

Në vitin 2002, Duli publikon albumin "Je E Imja Dashuri".

Në vitin 2003, Duli publikon albumin "Vetem Ti".

Në vitin 2003, Duli publikon albumin "Trimat E Lirisë".

Në vitin 2004, Duli publikon albumin "Luj Sa Je Beqare".

Në vitin 2004, Duli publikon albumin "Beso, Mos Beso".

Në vitin 2005, Duli publikon albumin "Dashuria Ime".

Në vitin 2006, Duli publikon albumin "Gënjeshtare".

Në vitin 2007, Duli publikon albumin "Meso Si Dashurohet".

Në vitin 2008, Duli publikon albumin "Nje Lot Per Ty".

Më datë 23 Tetor 2009, Duli publikon videoklipin "Dy Here Dashurohem". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master.

Në vitin 2009, Duli publikon albumin "Malli Per Atdheun".

Në vitin 2010, Duli publikon albumin "Ah Dashuria".

Në vitin 2011, Duli publikon albumin "Fjalet E Zemres".

Në vitin 2012, Duli publikon albumin "Vendi Jone I Vjeter".

Më datë 23 Qershor 2013, Duli publikon videoklipin "Fiksim".

Në vitin 2013, Duli publikon albumin "Je Perfekte".

Në vitin 2013, Duli, Elvana & Xheni publikojnë albumin "Per Disponimin Tuaj".

Në vitin 2013, Duli & Seferi publikojnë albumin "Oj Cem Conte Dreqi Te Bi Udhes".

Më datë 28 Nëntor 2014, Duli publikon videoklipin "A Ndihesh Fajtore".

Në vitin 2014, Duli, Xheni & Lumja publikojnë albumin "Vetem Per Ju".

Në vitin 2014, Duli, Xheni, Elona, Tina & Ana publikojnë albumin "Se Bashku Me Ju".

Në vitin 2014, Duli publikon albumin "Më Mungon".

Më datë 21 Qershor 2015, Arta Bajrami publikojnë videoklipin "Kno Me Mu", në bashkëpunim me Duli & Sofia. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 28 Maj 2016, Duli publikon videoklipin "1 Sen", në bashkëpunim me Kristi & Eli-G. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga 52oni.

Më datë 25 Janar 2017, Duli publikon videoklipin "Shkojna Bojna". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Jehona.

Më datë 1 Maj 2017, Duli publikon videoklipin "Hajde Xhanem".

Më datë 6 Korrik 2017, Duli publikon videoklipin "Dashnija E Vjeter".

Më datë 24 Nëntor 2017, Duli publikon videoklipin "Zemer". Muzika e këngës u punua nga Dj Tr3ndy.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
lyrics.al © 2007 - 2018