A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
E-Os Tbb

Tags: E-Os Tbb, Kastriot Koroli

Origin: Korce      Age: 23   Zodiac sign: Gaforrja  
E-Os Tbb is a not so known singer. Emri i vertete KASTRIOT KOROLI. E-OS se bashku me familjen e tij u larguan nga Korca per nje jete me te mire ne Tirane dhe u vendosen ne Rrugen 5 Maj ku rri edhe sot. Ne lagjen ku ai u rrit shumica ishin veriore. Ata kishin nje kundeshtim te madh ndaj reperave jugore. I inatosur per kete gje ai ju fut botes muzikore. Tekstet e tij te para ai i beri ne moshen 8-vjecare por kengen e pare ai e regjistroi ne moshen 14 vjecare pas nje kontrate te li...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017