A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ed Sheeran

Tags: Ed Sheeran

Origin: Hebden Bridge, West Yorkshire      Age: 26   Zodiac sign: Ujori  
Ed Sheeran is a very famous international artist in pop music. Këngëtari dhe tekstshkruajtësi Edward Christopher ”Ed” Sheeran u transferua në Londër në 2008-ën për të vazhduar karrierën e tij në fushën e muzikës. Në fillim të vitit 2011, Sheeran publikoi një album me titull “No. 5 Collaborations Project” i cili tërhoqi vëmendjen e Elton John dhe të Jamie Fox. Pas kësaj ai nënshkroi një kontratë me Asylum Records. Albumi i tij debutues u hodh në treg pak kohë më vonë me pjesë të tij kenget “The A Team” dhe “L...

>> Full biography >>


  • Find Ed Sheeran on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  28

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018