A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ed Sheeran

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  42
  • Origin:
  • Hebden Bridge, West Yorkshire 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ed Sheeran is a very famous international artist of Pop music. Këngëtari dhe tekstshkruajtësi Edward Christopher ”Ed” Sheeran u transferua në Londër në 2008-ën për të vazhduar karrierën e tij në fushën e muzikës. Në fillim të vitit 2011, Sheeran publikoi një album me titull “No. 5 Collaborations Project” i cili tërhoqi vëmendjen e Elton John dhe të Jamie Fox. Pas kësaj ai nënshkroi një kontratë me Asylum Records. Albumi i tij debutues u hodh në treg pak kohë më vonë me pjesë të tij kenget “The A Team” dhe “L...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

James Arthur

Nick Jonas

Faydee

Justin Bieber

Jason Derulo

Iyaz

David Bowie

David Bustamante

Michel Teló

Taio Cruz


Tags: Ed Sheeran

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018