A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Balili

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
BIOGRAFIA: Edi Balili is a very famous songwriter. Ai është bërë shumë i njohur me këngët e tij që ne i kërcejmë në ambientet tona festive. Shumëkush do ta konsideronte kompozitorin Edi Balili si një ndër figurat kryesore të muzikës së vërtetë shqiptare. Ai ka kompozuar rreth 500 këngë dhe numëron një numër shumë të madh produksionesh të realizuara në studiot e tij që shtrin aktivitetin në disa vende. Edi ka bashkëpunuar me emrat më të njohur të muzikës shqiptare. Sot, është një nga producentet m...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Xhevdet Gashi

Tonin Harapi

Alqi Boshnjaku

Dorian Gjoni

Edmond Tupe

Maringlen Boja

Enis Presheva

Flamur Shehu

Klodian Qafoku

Edmond Zhulali


Tags: Edi Balili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018