A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Balili

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
BIOGRAFIA: Edi Balili is a very famous songwriter. Ai është bërë shumë i njohur me këngët e tij që ne i kërcejmë në ambientet tona festive. Shumëkush do ta konsideronte kompozitorin Edi Balili si një ndër figurat kryesore të muzikës së vërtetë shqiptare. Ai ka kompozuar rreth 500 këngë dhe numëron një numër shumë të madh produksionesh të realizuara në studiot e tij që shtrin aktivitetin në disa vende. Edi ka bashkëpunuar me emrat më të njohur të muzikës shqiptare. Sot, është një nga producentet m...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Dorian Gjoni

Enis Presheva

Edmond Tupe

Maringlen Boja

Flamur Shehu

Klodian Qafoku

Tonin Harapi

Xhevdet Gashi

Fatmir Muja

Edmond Zhulali


Tags: Edi Balili

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018