A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Furra

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  33
  • Origin:
  • Gjakove 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Edi Furra is a popular singer of Citizens' Traditional & Traditional Wedding music. Ai jeton ne Gjakove dhe kendon ne zhanrin e muzikes popullore gjakovare qytetare, te cilen e ka ne tradite nga babai dhe xhaxhai i tij, Talib Furra. Ai momentalisht eshte nje nder kengetaret me te mirenjohur kosovare. Edi Furra kendon bashke me vellain e tij te madh Fatos Furra. Edi eshte i martuar dhe ka dy femije. Në vitin 2000, Edi Furra & Yjet publikojnë albumin "Sytë E Tu". Në vitin 2008, Edi Furra publikon albumin "Jemi Mbëledhur Të F...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Kenge Dhe Valle (2016)

New Album (2013)

Së Bashku T'këndojmë (2011)

Jemi Mbëledhur Të Festojmë (2008)

Sytë E Tu (2000)


» Add A Song »

Fol Fol
Sekretet E Mia


Related Artists:

Dritero Shaqiri

Nani-Style

Toni

Ergin Brahimi

Faruk Visoka

Driton Sopa

Afrim Uka

Arben Bytyqi

Izi

Samir Aliu


Tags: Edi Furra

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018