A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edit Mihali

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Edit Mihali is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Me nje ze te rralle ne muziken operistike, Edit Mihali fale punes dhe karrieres te gjate ne skene, prej kohesh gezon titujt “Artiste e Merituar” dhe “ Mjeshtre e Madhe”. E pranishme gjithmone ne aktivitetet e Teatrit te Operas dhe Baletit, per pianisten Lindita Kotorri, puna me Editin eshte impenjative. “Kur punon me nje njeri qe nuk toleron asgje, pra lexon nje partiture si e ka krijuar kompozitori, atehere une them se eshte nje kenaqesi e plote...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luiza Çako

Shpresa Spaho

Naile Vathi

Shpresa Gashi

Rina Abdyli

Ermira Morina

Blerina Balili

Mimoza Bytyqi

Adea Shatri

Ajshe Bajrami


Tags: Edit Mihali, Edit Mihali

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018