A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edita Abdieski

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Bern 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edita Abdieski is a popular singer. Edita Abdieski ose Edita Abdiu është fëmija më i madh i lindur nga prindërit shqiptarë me origjinë maqedonase dhe malazeze. I ngritur në një shtëpi myslimane së bashku me tre vëllezërit e motrat më të reja, ajo kaloi shumë fëmijëri në lagjen Bern të Bümpliz-Oberbottigen, ku u regjistrua në shkollën fillore dhe të mesme. Babai i saj vdiq nga kanceri në vitin 1992. 11 vjeçe, Abdieski u bë pjesë e grupit të saj të parë të shkollës dhe në moshën 13 v...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Deniza

Leonida Marjakaj

Jasmina Sahiti

Kaltrina Molliqaj

Xhuli

Arjeta Zhuta

Doruntina Disha

Egzona Krasniqi

Albulena Kajtazi

Blinera Krasniqi


Tags: Edita Abdieski, Edita Abdiu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018