A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edlir Begolli

Choose star rating

Rating:  1.9 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Corovode 
  • Age:
  • 31
BIOGRAFIA: Edlir Begolli is a popular songwriter. AUTOBIOGRAFI: Prsh. Une jam vet Edliri dhe muziken e kam filluar ne moshe te vogel. Ne vitin 2000-2004 kam kryer liceun Artistik Jordan Misja ne Tirane per Fizarmonike dhe me pas Fakultetin e Arteve Te Bukura, ku jam diplomuar ne degen e Kompozicionit. Kam punuar ne Studion Jess Discography me dublime filmash ne shqip, ku pjeserisht jam marre me muzikat. Kam shkruar kenge per shume artista si kompozime ashtu edhe orkestrime....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Alban Furtuna

Aleksandër Lalo

Shpëtim Saraçi

Ferdinand Deda

Alfred Sula

Palokë Kurti

Gjokë Beci

Tish Dajia

Prenk Jakova

Pjetër Gaci


Tags: Edlir Begolli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018