A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Llalloshi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  142
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Edona Llalloshi is a very famous singer of Pop music. Edona që në shkollën e ulët kishte filluar të mësoj muzikën. Ka të mbaruar shkollën e ultë dhe të mesme të muzikës. Ka studiuar dhe në Fakultetin e arteve, drejtimi i muzikës. Pas saj qëndrojnë shumë koncerte, çmime e suksese. Këngëtarja Edona Llalloshi ka marrë pjesë nëpër shumë festivale shqiptare si: ”Akordet e Kosovës”, kur ishte fëmijë, në "Show Fest 1996", "Zambaku i Prizrenit 1997" ku dhe fitoi vendin e parë, "Polifest 2002", ku fitoi vend...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2015 (2015)

Live (2012)

Romanca (2010)

Hitet (2010)

Pikë Në Zemër (2006)

S'dua Hiç (2004)

Borxhi I Dashurisë (2002)

Mikja E Pare (2000)

Djali I Kosoves Trime (1999)


» Add A Song »

Ti Kam Fale
Dite Per Dite
Heroi
Për Ty Po Flas
Shiu I Veres
Fati Edhe Vuajtja
Hape Zemren
Sonte
Duhet
Na Na Na


Translations (3)


Related Artists:

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Ganimete Abazi (Ganja)

Adelina Ismaili

Alberie Hadergjonaj

Ryva Kajtazi

Bleona Qereti

Soni Malaj

Silva Gunbardhi

Elsa Lila


Tags: Edona Llalloshi, Edona Lalloshi, Edona Llaloshi

Edona Llalloshi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018