A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Reshitaj

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  30
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Edona Reshitaj is a popular singer. Edona eshte aktore dhe kengetare. Punon si aktore ne Teatrin Kombetar te Prishtines. Ne fund te muajit do te udhetoje per ne Bogota te Columbise me shfaqjen “Rock”N’Roll”, nje shfaqje muzikore. Ne e njohim nga “Portokalli” ne rolin e Sarandes, nje vajze kosovare qe imitonte kengetaret. Krahas aktrimit, se bashku me banden e saj muzikore luajne muzike neper evenimente te ndryshme. Ne repertor perfshihen kenge te vjetra shqipe, angleze dhe franceze...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dalina

Egzona Hajzeri

Albulena Krasniqi

Ketiana

Saranda Rexhaj

Manjola Mace

Rajmonda Aliaj

Blinera Sopa

Dribardha Osmani

Leonora Ajdari


Tags: Edona Reshitaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018