A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Reshitaj

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  28
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Edona Reshitaj is a popular singer. Edona eshte aktore dhe kengetare. Punon si aktore ne Teatrin Kombetar te Prishtines. Ne fund te muajit do te udhetoje per ne Bogota te Columbise me shfaqjen “Rock”N’Roll”, nje shfaqje muzikore. Ne e njohim nga “Portokalli” ne rolin e Sarandes, nje vajze kosovare qe imitonte kengetaret. Krahas aktrimit, se bashku me banden e saj muzikore luajne muzike neper evenimente te ndryshme. Ne repertor perfshihen kenge te vjetra shqipe, angleze dhe franceze...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dalina

Xona

Njomza Hyseni

Dhurata

Rakipe Karaj

Xhylnaze Hoxha

Jessica Mulliqi

Selina Prelaj

Dorina Toçi

Ardita Tusha


Tags: Edona Reshitaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018