A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eduart Dëma

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  40
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Eduart Dëma is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Ka studiuar per kanto ne Akademin e Arteve ne Athine 2008-2010. Më datë 6 Korrik 2009, Eduart Dëma publikon videoklipin "Te Flisja Me Ty O Zot". Më datë 5 Prill 2010, Eduart Dëma publikon videoklipin "Sofra E Vjeter". Më datë 27 Shtator 2011, Eduart Dëma publikon videoklipin "Do Ta Marr Nusen Came". Në vitin 2011, Eduart Dëma publikon albumin "Lum Ai Qe S’prishi Fjale". Ky album përmban 9 këngë. Më datë 1 Dhjetor 2014, Eduart Dëma ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Selim Paja

Altin Sulku

JR

Dritan Bajraktari

Kulayde

Maringlen Linadi

Mr Rez

Gezim Myshketa

Dj Vicky

John Van Ride


Tags: Eduart Dëma, Eduard Dema

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018