A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Egzoni Vogel - Pa Dashuri


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/11/2013

2013-11-05T21:26:44

Song from the album:

"Zemer Zi"It's a long time that we try finding the lyrics to "Pa Dashuri" sung by Egzoni Vogel.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Egzoni Vogel attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Ardit Bexheti - Pa Dashuri

Ndarja pa pritur erdhi Zemra ime me ke zen ngusht sa vendosa ta blej unazen me braktise pa asnje kusht
Kujt tja shpreh tash une pikellimin si tju them se ke ik nga une shum tronditje ti me shkaktove kur te deshta ty une me shum
Ty e lumtur un i venitur ti me qetrin une ne vetmi do ta mar une hakun tim do ta kthej un o shpirti im
Mbeta i vetem ne gjithesi Mbeta i vetem pa dashuri mbeta i tradhetuar nket jet spaska pas dashuri te vertet
Ne te dy shum endra thurem o ty zemer e kishe vec loj sa vendosa ta bejm kuroren nje dajl tjeter ti te lakmKujt tja shpreh tash une pikellimin si tju them se ke ik nga une shum tronditje ti me shkaktove kur te deshta ty une me shum
Ty e lumtur un i venitur ti me qetrin une ne vetmi do ta mar une hakun tim do ta kthej un o shpirti im
Mbeta i vetem ne gjithesi Mbeta i vetem pa dashuri mbeta i tradhetuar nket jet spaska pas dashuri te vertet.

Kledi Pllumaj - Pa Dashuri

qdo dite qe iken qdo dite qe vjen
dhe asgje jo nuk me sjell
ku je sot o shpirti im qe askund jo nuk te gjej
kam shume kohe qe ste kam pare qe sti shohe ato dy sy a kjo zemer si duron e vetme pa ty

refreni

une jetoj pa dashuri ne shpit i vdekur dhe ne trup i gjall
te pres ty dashuria ime e pare

miljona lote me pikojne me pikojn nga syt e i mi zemren time e mbyti ky mall malli qe sme len te rri
vetem ti me mungon zeri yt dashuria jote vetem ti me sjell gezim me sjedh driten e kesaj bote
refreni

une jetoj pa dashuri ne shpit i vdekur dhe ne trup i gjall
te pres ty dashuria ime e pare

Gjergj Jorgaqi - Pa Dashuri

sa nuk te dua ty
lodhem shum te te mesoj

dhe pse te dua ty
jo nuk mundem te t'mallkoj

sepse ti mua me ploteson
pjesen qe mua me mungon

jo se nuk bej pa ty
por sdua te kem stres
kur un kam frik se vdes

ref:
se un di te jap por di te marr
sepse cdo gje e kemi ndare

nese uron ti dashuri
un te fal lumturi

te dashurosh nuk esht biznes
se me para cdo kush te mban
dhe te me duash preferoj
. . .

sepse ti mua me ploteson
pjesen qe mua me mungon

jo se nuk bej pa ty
por sdua te kem stres
kur un kam frik se vdes

ref

se ne shpres jo nuk loj
dhe ndjenjat nuk i shes

po e kerkoj qe ti fitoj dhe pres
ti nje dite do te duhesh atje ku se pret

pa dashuri ti mund te mbetesh vete

na na na na na na
na na na na na na

ref
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018