A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elgit Doda

Tags: Elgit Doda, Giti

Origin: Burrel    Residence:        Age: 29   Zodiac sign: ♐ Shigjetari  
Elgit Doda is a very famous singer and songwriter of Pop music. Quhet Elgit Doda dhe ka hyre ne muzike si furtune me krijimtarine e tij. Vazhdon shkollen per muzike, kendon edhe vete, ka bere disa kenge te suksesshme, por shperthimin e madh e ka patur tek “Kenga Magjike”, ku ka sjelle me te vertete kenge shume te bukura. Me siguri qe kompozitoret e tjere pjesemarres do ta kene ndier furtunen me emrin Elgit, sepse kesaj radhe, me sa shohim, sukesi do te jete i tij, qofte me balada apo dhe muzike ritmike. Më...

>> Full biography >>


  • Find Elgit Doda on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  147

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018