A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Elgit Doda - New Love


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/07/2012

2012-07-19T16:35:05

Music:

Elgit DodaIt's a long time that we try finding the lyrics to "New Love" sung by Elgit Doda.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Elgit Doda attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Dua Lipa - New Love

Now it's getting quiet here
Now it's getting blue
And this baby ain't no fair
Taking up my youth
You've been telling me some lies
I've been thinking it's the truth
But I see it in your eyes
The things that you do

I don't wanna waste more time all alone
Want somewhere to go
Something to call my own
And I ain't satisfied
When you go
Outside of the road, washed up on the shore

And I've been through mountains and seas
Tryina get you to come back to me
And I've been far and I've been so deep
Now I find it harder, and harder to breathe
And I need some new love, new love, new love

Even though I found a way
I still come back
Know there's nothing more to say
It's all been said
I've been trying to explain
Nothing we hide
To all of my friends who say
That I've gone mad

I don't wanna waste more time all alone
Want somewhere to go
Something to call my own
And I ain't satisfied
When you go
Outside of the road, washed up on the shore

And I need some new love, new love, new love
And I need some new love, new love, new love

Easy come, easy go, why?
I've been living on, living on
Living on, give it all, give it all
Can't I just let it go?
'Cause I wait for a miracle
I wait for a miracle, yeah!

And I've been through mountains and seas
Tryina get you to come back to me
And I've been far and I've been so deep
Now I find it harder, and harder to breathe
And I need some new love, new love, new love

Lina - New Love

aaa, aaa rirararirirarire...

Emocionet me kapluan
Zemra ime nuk është gur
Syte e mi kanë dashuruar
Perseri si ty dikur.

Edhe pse kisha pas thënë
Edhe pse kisha bërë be
Vendin tend tani e ka zënë
Dashuria ime e re

Ref:
New Love po mi fal
Krejt qka mi ke marrë
New love beybe paske qenë
Me lem e jo ekstreeem
(2x)

aaa,aaa, rirararirirarire...

Jejeje eee

Se kam ditur kurrë me herët
Jeta qenka relaksiive
Dshuri te shumta paska
Ndonse paskam qenë naive

Edhe pse kisha pas thënë
Edhe pse kisha bërë be
Vendin tend tani e ka zënë
Dashuria ime e reee

Ref:
New Love po mi fal
Krejt qka mi ke marrë
New love beybe paske qenë
Me lem e jo ekstreeem
(4x)

Ref:
New Love po mi fal
Krejt qka mi ke marre
New Love beybe paske qenë
Me lem e jo ekstremKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018