A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elhaida Dani

Tags: Elhaida Dani, Elhaida, The Voice Of Italy

Origin: Shkoder    Residence:        Age: 24   Zodiac sign: Ujori  
Elhaida Dani is a very famous singer in pop music. Ajo është një këngëtare mjaft e talentuar dhe një fituese e lindur. Ka vetëm medalje ari për të në gati çdo kompeticion ku merr pjesë. Ka studiuar piano që në moshën 6-vjecare në shkollën ‘Prenkë Jakova’ në Shkodër. Ka marrë pjesë në talent–show “Star Academy”, ku është shpallur fituese në vitin 2009. Më pas ka marrë pjesë në festivale ndërkombëtare si në Rumani, Bullgari etj. dhe në të gjitha është shpallur fituese e çmimit te madh. ”THE VOIC...

>> Full biography >>


  • Find Elhaida Dani on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  161

Elhaida Dani (Ep) (2013)


» Add A Song »


Amazing
Më Mbaj
I'm Alive
Baciami E Basta
Në Jetë!
When Love Calls Your Name
Si Asnjehere
The Otherside

Translations (18)


Elhaida Dani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018