A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elhaida Dani

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  172
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Elhaida Dani is a very famous singer of Pop music. Ajo është një këngëtare mjaft e talentuar dhe një fituese e lindur. Ka vetëm medalje ari për të në gati çdo kompeticion ku merr pjesë. Ka studiuar piano që në moshën 6-vjecare në shkollën ‘Prenkë Jakova’ në Shkodër. Ka marrë pjesë në talent–show “Star Academy”, ku është shpallur fituese në vitin 2009. Më pas ka marrë pjesë në festivale ndërkombëtare si në Rumani, Bullgari etj. dhe në të gjitha është shpallur fituese e çmimit te madh. Në vitin ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Eurovision

(Finalist)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Star Academy Albania

(Winner)

Twitter

Account

Official

Webiste

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Elhaida Dani (Ep) (2013)


» Add A Song »

I'm Alive
Amazing
Në Jetë!
Më Mbaj
Baciami E Basta
The Otherside
When Love Calls Your Name
Si Asnjehere


Translations (18)


Related Artists:

Kejsi Tola

Enca

Samanta Karavella

Klea Huta

Eni Koçi

Ronela Hajati

Xhensila Myrtezaj

Greta Koçi

Dhurata Ahmetaj

Adelina Berisha


Tags: Elhaida Dani, Elhaida, The Voice Of Italy

Elhaida Dani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018