A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eli Fara

Tags: Eli Fara, Korca

Origin: Korçë    Residence:        Age: 50   Zodiac sign: Demi  
Eli Fara is a very famous singer in traditional music. Eli Fara eshte nje kengetare shume e njohur e muzikes popullore. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi,gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe.Pasi eshte nga Korça,ajo kendon kengen korçare me shume krenari.Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuar rreth 7 albume dhe shume kenge te tjera.Ka nje vajve te cilen e quajne Marina,me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane.Per Elin Marina eshte si nje pe...

>> Full biography >>


  • Find Eli Fara on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  252

Te Dua Per Vete (2009)

Hitet Popullore (2005)

Best Serenate (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (2001)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


» Add A Song »


Me Mua Mos...
Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani
Kur Me Zbret Nga Voskopoja
Denglat
Molla Në Bahçe
Nga Dashuria
Pi Raki E Nuk Dehm Dot
Ne Ke Perendi
O Ky Bylbyl

Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017