A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eli Fara - Kur Nata Korcen E Mbulon


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  31

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2002

2002-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kenge Te Zgjedhura Nga Jugu"

Song from the album:

"Nostalgjia E Serenates Korcare Vol.1"

Song from the album:

"Best Serenate"

Song from the album:

"Pertej"


Kur nata KORCEN e mbulon
dhe kafenete mbushen plot
atje qan zemra ime dhe vajton
dhe raki kerkon

Do te vij do te vij moj xhan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres time
ta shuaj moj me duhan

Do te vij do te vij moj shpirt
do te ulem dhe do te pij
zjarrin e zemres time
ta shuhaj moj me raki

Kjo kamarjerja jone sy zeze
na servir na buzeqesh
ajo rri bashke me ne
syrin na i shkel dhe raki na sjell

Do te vij do te vij moj xhan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres time
ta shuhaj moj me duhan

Do te vij do te vij moj shpirt
do ulem dhe do pij
zjarrin e zemres time
ta shuaj moj me raki


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018