A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  271
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Elinel is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Granit Bajraktari, i njohur ndryshe si Elinel, ka prejardhjen nga Drenica (Kline e Eperme), por eshte lindur dhe rritur ne Prishtine. Mesimet fillestare i mori ne shkollen "ILIRIA", me pas vazhdoi shkollimin ne gjimnazin "XHEVDET DODA", aktualisht student ne universitetin "AAB" - drejtimi KOMUNIKIM MASIV, dega PRODUKSION. Gjithçka rreth tij ka te beje me RAP-in, gje qe i fle ne zemer. Elinel eshte aktiv ne kete muzike, edhe pse jo aq i njohur, zo...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Twitter

Account

Google+

Profile

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

O (2013)


» Add A Song »

Funeral
Lambo
Serenata
Bullet
Nimë
Gett'o
Sirena
1 Qëllim
Life In Lyrics (True Story)
Dream


Related Artists:

Lyric Master

2Ton

Majk

Ledri Vula

Gold AG

Capital T

Getinjo

Cozman

Big Basta

Kid Gashi (G4shi)


Tags: Elinel, Abstract, Granit Bajraktari

Elinel in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018