Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elinel

Origin: Prishtine  
Residence:  
Age: 26
Birthday: 13 June 1990
Zodiac sign: Binjaket

Music genres: Hip-Hop

Elinel is a very famous singer and songwriter. Granit Bajraktari, i njohur ndryshe si Elinel e ka prejardhjen nga Drenica (Kline e Eperme), por eshte i lindur dhe i rritur ne Prishtine. Kreu shkollen fillore ne "ILIRIA", kurse te mesmen ne gjimnazin "XHEVDET DODA", aktualisht student ne universitetin "AAB" - drejtimi KOMUNIKIM MASIV, dega PRODUKSION. Gjithçka rreth tij ka te beje me RAP-in, i cili eshte "nji sen" qe i fle ne zemer. Elinel eshte aktiv ne kete lami edhe pse jo aq i njohur, por me nje talent te pashtershem. Ne vitin 2009 ka nxjerre per publikun mixtape-in "ONE MESSAGE RECEIVED" me ish-grupin e tij ABSTRACT, nje mixtape tjeter ne bashkpunim me rap-artistin Krayzie Xia "In Home Recording" e me pas edhe albumin e pare te grupit "ABSTRACT". Pastaj Elineli kthehet per te vazhduar karrieren i vetem ku dhe ben per vete nje pjese te madhe te fansave me kenget: "Gett'o", "Bullet", "Sirena" etj. Ne vitin 2013 Elinel publikon albumin e tij te pare solo "O" i perbere nga 12 kenge, i cili pritet mjaft mire nga publiku.

» Edit Bio »

Submissions by:  elinelfan  

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  247

  • Find Elinel on social networks:


More news about Elinel »
lyrics.al © 2007 - 2017