A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elita 5

Al Kapone ➡ Al Capone

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »


Al Kapone

Ç'më shikon ashtu, si ndonjë skifter
Që zogjët e vegjël në kthetrra i merr..

Je tepër xheloze për të qenë e mirë
Prandaj më lër të qetë, kur jam duke pirë
Kur jam duke pirë...

REF. 2x:
Ti s'mund ta pushtosh aq lehtë zemrën time
Si konkuistadori Amerikën Latine
S' ta kam vjedhur zemrën unë ty me revole
Pasi shpesh më thua se jam Al Kapone

Më dukesh si bleta që m'ushqen me mjaltë
E pastaj më djeg me therrën e zjarrtë

Këshillat e mia vashë mos i harro
Prandaj korrigjohu e mos më zemëro
E mos më zemëro...

REF. 2x:
Ti s'mund ta pushtosh aq lehtë zemrën time
Si konkuistadori Amerikën Latine
S'ta kam vjedhur zemrën unë ty me revole
Pasi shpesh më thua se jam Al Kapone


Al Capone

Why are you looking at me like that, like a falcon
That grabs little birds with his clutches

You are too jealous to be good
So leave me alone when I'm drinking
When I'm drinking...

Chorus x2:
You can't conquer my heart that easy
Like the conqueror did to Latin America
I didn't steal your heart with a gun
'Cause you often say that I'm Al Capone

You seem like a bee that feeds me with honey
And after that you burn me with your fiery thorn

Don't forget my advice, girl
So correct your mistakes and don't get me mad
And don't get me mad...

Chorus x2:
You can't conquer my heart that easy
Like the conqueror did to Latin America
I didn't steal your heart with a gun
'Cause you often say that I'm Al Capone

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018