A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Elita 5 & Adelina Ismaili - Ani Moj E Majra


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

See Also

Adelina Ismaili

Song from the album:

"The Best Of"

Song from the album:

"Bardh E Zi"


Ani moj e majra
per steper-o,
Falma njonin saj
me gjithe vetull-o.

Sajnin sun ta fali
se qorrohem-o,
Vetullen sun ta fali
se shemtohem-o.

Ani moj e majra
per steper-o,
Falmi buzte e tua
se po vuaj per to.

Buzen sun ta fali
jam e vogel-o,
i frajgohem shaume
nones se mqorton-o.

Ani moj e majra
per steper-o,
Falma belin tond
se boll te prajta-o.

Ske me mprajt or djale
dhe shaum gjat-o,
Sa te dal pranvera
bajna dasem-o.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018