A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Elita 5 - Jeta Ime


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/03/2013

2013-03-14T02:37:12


It's a long time that we try finding the lyrics to "Jeta Ime" sung by Elita 5.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Elita 5 attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Aleksandër Gjoka - Jeta Ime

[REF.:]
Je jeta ime X2
se jeten time mbi supe mbaj ...

[Aleksander Gjoka:]
Eca gjate dhe ndalova
ktheva syte ne jeten pas
gota bosh ndoshta mijera
shume muzike per pak para

[Endri Prifti:]
neper bote mata rruget
e rri vetem neper nate
e shume vajza kam takuar
per secilen kam nje varg

[REF.:]
Je jeta ime X2
se jeten time mbi supe mbaj ...
Je jeta ime X2
se jeten time mbi supe mbaj ...

[Stefi Prifti:]
Ndonjehere jam rrezuar
se nje grusht jeta ma dha
prap u ngrita dhe vazhdova
tu ngjit shkallet nje nga nje

[Endri & Aleksander Gjoka:]
Dhe kur vdekja mu shfaq perballe
nje rruge tjeter fati ma la
dhe kur fama me ka pushtuar
kam besuar nuk jam star

[REF.:]
Je jeta ime X2
se jeten time mbi supe mbaj ...
Je jeta ime X2
se jeten time mbi supe mbaj ...

Mima Kastrati - Jeta Ime

sonte mua me mungon zemra ime ty tkerkon
sonte mua me mungon zemra ime ty tkerkon
jeta ime je veq ti pa ty sonte smunt te
ri

mavi mavi mos mavi syt i ke si
rush te zi nsyt e tu jam dashuru
paren her kur tkam taku mavi mavi
mos mavi syt i ki o tash mavi syt
e tu jam dashuru paren her kur tkam
taku

tash e ty son neper rug por ty ste sho jo as
kund tash e ty son neper rug por ty ste sho jo
as kund nuk me zihet vend i vend nuk po mundem
pa te permend

mavi mavi mos mavi syt i ke si
rush te zi nsyt e tu jam dashuru
paren her kur tkam taku mavi mavi
mos mavi syt i ki o tash mavi syt
e tu jam dashuru paren her kur tkam
taku

mavi mavi mos mavi syt i ke si
rush te zi nsyt e tu jam dashuru
paren her kur tkam taku mavi mavi
mos mavi syt i ke o tash mavi syt
e tu jam dashuru paren her kur tkam
taku

Duli - Jeta Ime

Tii..qe mke lan keshtu
Tii..ske ndjenja per mu
Me ke vraa, me ke vraa
Tyy..tkam dashni per shpirt
Tyy..tkam melem per sy
Me ke vraa, me ke vraa
Me ke vraa, me ke vraa

(2x)
Jeta ime Jeta ime
Cop ma bone zemren time
Edhe pse mke lan dikur
Met harru nuk mujta kurr

Tii..gjys njeri mke baa
Tii..syt krejt mi ke thaa
Me ke vraa, me ke vraa
Tyy..smundem met mallku
Tyy..smuj met than ste duu
Ani pse me ke vra
prap se prap du met pa

(2x)
Jeta ime Jeta ime
Cop ma bone zemren time
Edhe pse mke lan dikur
Met harru nuk mujta kurr
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018