A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eliza Hoxha

Tags: Eliza Hoxha, Eliza

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 43   Zodiac sign: Peshqit  
Eliza Hoxha is a popular singer and songwriter in pop music. Eliza Hoxha kreu shkollimin fillor dhe të mesëm në Prishtinë, ndërsa shkollimin e lartë e përfundoj jashtë shtetit në vitin 1994. Pas një qëndrimi të gjatë në Blegjikë, Eliza u kthye në Prishtinë ku edhe po bëhej gati për lansimin e këngës së saj të parë. Elizën e njohin të gjithë. Një bukuroshe, e thjeshtë, e veshur me një palë pantallona të shkurtra, çizme të gjata dhe një sako të kombinuar. Kjo ka qenë arsyeja se pse në fillim të karrierës së ...

>> Full biography >>


  • Find Eliza Hoxha on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  47

100% (2003)

No. 1 (2000)

Ti Po Shkon (2000)


» Add A Song »


Rruga E Zemres
Te Dua Veq Ty
Sonte
Heshtja E Kanges
Un Jam Si Ti
Per Ata Qe S'jane
Heal The World
Nuk Mundesh
E Ardhmja Jemi Ne
Ne Duart E Mia

Translations (2)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018